Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Pas takimit me Metën, Bashës i shkon në zyrë ambasadori i BE

Ka nisur prej pak minutash në selinë blu takimi mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe ambasadorit të BE Luigi Soreca.

Takimi vjen pak pasi lideri i PD doli nga takimi në Presidencë me kreun e shtetit Ilir Meta dhe krerët e partive të tjera aleate të PD.

Basha tha për mediat pas takimit në Presidencë se “jemi në kushtet e një grushti kushtetues”, dhe akuzoi kryeministrin Rama se do të kapë institucionet e drejtësisë dhe Gjykatës Kushtetuese.

“Në takimin me Metën u njohëm me provat tronditëse të ndërhyrjes së Ramës në Reformën Zgjedhore dhe në emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Qëllimi i vetëm i këtij kryeministri është kapja e institucioneve të drejtësisë dhe Gjyktës Kushtetuese.

Aleatët dhe PD e kanë quajtur këtë një grusht kushtetues dhe një provë më shumë që me këtë qeveri reforma në drejtësi është e kapur”, tha Basha.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore