Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Maradona jep dorëheqjen nga Gimnasia La Plata, shkak bëhet presidenti!

Diego Armando Maradona largohet zyrtarisht nga stoli i Gimnasia La Plata.

Ai që ka bërë publik lajmin është presidenti i klubit argjentinas Gabriel Pellegrino, i cili ishte edhe motivi i dorëheqjes së Maradonës.

Ishte vetë Pellegrino ai që mori Maradonën në stolin e Gimanasia La Platas 3 muaj më parë, por vendimi i tij për të mos kandiduar në zgjedhjet e ardhshme për president të klubit kanë bërë që El Pibe D’Oro të zgjedhë largimin nga drejtimi i skuadrës.

"Nëse nuk qëndron presidenti do largohem”, ishte shprehur Maradona ditë më parë dhe mesa duket e ka mbajtur fjalën. Në stolin e Gimnasia La Platas ai ul në 8 ndeshje duke regjistruar 3 fitore dhe 5 humbje.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore