Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Dikur ishte vila e Pablo Escobar, sot një nga hotelet më të kërkuar në botë (FOTO)

Dikur ishte vila e Pablo Escobar, sot një nga hotelet më të

Është quajtur Casa Malca dhe është një hotel luksoz në Gjirin e Meksikës, pranë qytetit të Tulumit.

Karakteristikat dalluese: është një vilë e vjetër e Pablo Escobar, vrasësi i famshëm kolumbian, i ekzekutuar në vitin 1993.

24 dhoma, pishina, restorant dhe plazhe, të gjitha të rrethuara me pemë palme.

Kostoja? Rreth 500 dollarë nata.

Struktura kishte mbetur e papërdorur deri në vitin 2003, kur Lio Malca, një figurë e shquar në tregtinë e artit në Nju Jork, vendosi të investonte në shtëpinë e Escobarit, duke e kthyer atë në një ndërtesë prestigjioze.

[gallery ids="753142,753143,753144,753145,753146,753147,753148,753149,753150,753151,753152"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore