Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Aksidenti i rëndë, ushtarët i shpëtojnë jetën shoferit (Fotot)

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ia kanë shpëtuar jetën një qytetari, makina e të cilit kishte dalë nga rruga.

"Sot, rreth orës gjashtë e dyzetë minuta, në rrugën Gjakovë ?Prishtinë, përkatësisht në fshatin Planqor, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, ku falë ndërhyrjes të shpejtë të pjesëtarëve të FSK-së arrihet të shpëtohet jeta e qytetarit të rënë në një humnerë përskaj rrugës", thuhet në një njoftim nga Ministria e Mbrojtjes.

Sipas njoftimit nderhyrja shpejtë i pjesëtarëve të FSK-së, duke i dhënë ndihmën e parë, ka ndikuar të kthehet në jetë qytetari i aksidentuar, i cili më pas me ndihmë të shpejtë është dërguar në spitalin rajonal të Gjakovës.

"FSK-ja me përkushtim dhe profesionalizëm janë gjithmonë të gatshëm t?u dalin në ndihmë qytetarëve të vendit, jo vetëm kur ata e kërkojnë, por edhe në raste të tilla", thuhet në njoftim.

[gallery ids="917741,917742,917743,917744,917745"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore