Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Tmerr në Itali/ Orteku i frikshëm merr gjithçka që i del përpara (Foto)

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje të dendura dëbore prej disa ditësh. Dje rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Orteku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

Kryebashkiaku i Val Martellos ka thënë për televizionin shtetëror se orteku ka goditur dy shtëpi dhe nuk ka të lënduar, ndërsa shtëpi e tjera janë evakuuar.

Edhe në pjesë tjera të Italisë moti është përkeqësuar. Në Romë raportohet për një person të lënduar nga rënia e një druri si pasojë e erërave të fuqishme. Ndërkohë në Venecia po vazhdon situata kaotike.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="916371,916382,916385,916381,916377,916373,916374,916375,916376,916379,916380"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore