Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Ti nuk din as me ma lyp”/ Zbulohet politikani që fshihet pas këngës së Bleona Qerretit (Foto)

Pena e artë e muzikës shqiptare Agim Doçi ishte i ftuar në emisionin “Thumb On” në RTV Ora ku foli për hitin që solli para shumë vitesh me Bleona Qeretin.

Ai u shpreh krenar që e ka shkruar atë këngë duke shtuar që zanafilla është nga një politikan që kërkonte votën.

"Ishte një shqiptar i Kosovës. Ishte histori e vërtetë. Isha dëshmitar kur i tha Bleones a po martohesh me mua për 2 javë.  Bleona më tha xhaxhi Agim futja këtij”,

“Nuk ka banalitet në këtë tekst. Titulli është ‘Ti nuk din as me ma lyp’, sepse në atë kohë kandidonte njëri për kryetar bashkie në Tiranë dhe i thoshte ma jep votën dhe kishte konotacion sadopak politik". u shpreh Agim Doçi.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="916457,867612,867609,867611,867613,867614,867610,867608,867607,867606,867605,867604,867603,867602"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore