Sfida me Anglinë, tifozët kosovarë bëjnë xhiron e botës (Fotot)

Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë në Prishtinë ishte një festë e vërtetë për tifozët kosovarë të cilët në fillimin e sfidës ngritën pankarta dhe flamuj anglezë.

E gjitha në shenjë mirënjohjeje dhe falenderimi për shtetin britanik që u ka hapur rrugët e vendit të tyre për të emigruar drejt Anglisë në një kohë shumë të vështirë për të gjithë kosovarët atë të luftës me serbët.

Këto foto kanë bërë xhiro në median britanike.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.