Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Vjehrri i Dua Lipës po falimenton? Ja çfarë po ndodh me 71-vjeçarin miliarder (FOTO)

Avokati i miliarderit, Mohamed Hadid, është shprehur se ky i fundit është aq i varfër sa nuk ka para për të shembur rezidencën e tij në Bel Air.

“Daily Mail” shkruan se prokuroria e Los Angeles dha urdhër për prishjen e shtëpisë gjysmë të ndërtuar, të quajtur “Ndërmarrja Starship”, sepse është e madhe dhe gropa do të kushtonte rreth 5 milion dollarë.

Por para gjyqtarit të Gjykatës së Lartë të Lartë Craig Karlan, avokati Bruce Rudman deklaroi se 71-vjeçari “nuk mund ta përballojë”.

Gjykatësi Karlan po mbikëqyr një padi civile kundër babait të supermodeleve Gigi dhe Bella Hadid, të paraqitur nga fqinjët avokatët e të cilëve kërkuan që të caktohej një person për të marrë përsipër prishjen e shtëpisë.

Kushdo që do pranojë do t’i ngarkojë Hadid një tarifë prej 500,000 dollarë, të cilat nuk mund ti paguajë. “Ai nuk ka para,” tha avokati.

Nuk dihet ende se si do të veprohet, por duket se vjehrri këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, njëkohësisht babai i Anwar Hadid duket se është në krizë parash.

[gallery ids="915639,915640,915641,915642,915643,915644,915645,915646,915647,915648,915649,915650,907825,900386,900385,900388,883038,872141,872140,872139"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore