Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Turqia siguron kualifikimin për në Euro 2020, barazim me Islandën

Turqia bëhet skuadra e radhës që siguron kualifikimin për në Kampionatin Europian 2020, ndonëse ka mbetur edhe një ndeshje për t’u luajtur në grupin H ku bën pjesë. Në stadiumin “Turk Telekom” të Stambollit, turqit nuk shkuan më shumë se një barazim pa gola ndaj Islandës, që ishte edhe rivali direkt për kualifikim, por kishte nevojë për 3 pikë sonte.

Skuadra e drejtuar nga Senol Gunes nuk u la asnjë mundësi islandezëve dhe i shkoi disa herë pranë golit, ndërsa në fund festoi edhe pa shënua, pasi ruajti distancën prej 4 pikësh me Islandën, duke siguruar matematikisht kualifikimin.

Aktualisht Turqia mban vendin e parë në grup me 20 pikë, por mund të parakalohet nga Franca, që ka 19 pikë dhe do të luajë sonte me Moldavinë, ku fitorja pritet të jetë formalitet.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore