Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Juristja seksi shqiptare tregon sekretet: Punoj fort, ja pse bëj jetë luksi (Fotot)

Njihet si “juristja më seksi shqiptare”, edhe pse Redona Koçi nuk e ushtron profesionin e saj. Me fotot e fundit që ka postuar në rrjetet sociale ka tërhequr vëmendjen me luksin e saj, ndaj për “Panorama Plus” rrëfen se si është jeta e një modeleje jashtë “Instagram”-it. 

Në postimet e tua në “Instagram” bie në sy luksi në stilin e jetës që bën. A mund ta konsiderosh veten të pasur? 

Jeta ime është si shumica e njerëzve: me të mira, të këqija, me ulje dhe ngritje. Prandaj luftoj shumë dhe kam ambicie. Kur familja jote punon fort dhe ti bashkë me ta, ia lejon vetes edhe “luksin”. Ndërsa për pjesën nëse do e konsideroja veten të pasur, do të thosha shpirtërisht po, është e vetmja pasuri e bukur që nuk ka çmim.

Më parë komentoheshe si avokatja seksi, që meshkujt të luteshin t’i përfaqësoje e mbroje në çështje gjyqësore. Mendon se një vajzë kaq e bukur si ti do të transformohej në botën e egër të drejtësisë? 

Nëse do të angazhohesha në botën e drejtësisë, do të mundohesha që askush dhe asgjë të më transformonte personalitetin tim. Termi “veting”, çfarë ndjesie të shkakton këto kohë kur e dëgjon? Fjala “veting” është bërë periodike së fundmi, prandaj nuk më shkakton asnjë lloj ndjesie. Nëse do ta ushtroja profesionin, atëherë do isha e predispozuar të jepja një opinion real. Në të kundërt, këtu në vendin tonë gjithçka është komplekse.

[gallery ids="913625,913626,913627,913628,913629,913630,913631,913632,908276,908274,908275,898740,898739,898738,898737,898735,898733,898728,898066,898065,898063,744928,744926"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore