Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Përshkallëzohet dhuna në Hong Kong, protestuesit armatosen me harqe e shigjeta!

Kampuset janë kthyer në sheshin e fundit të betejës në Hong Kong pas muaj të tëra protestash që e kanë paralizuar jetën në këtë territor.

Policia po kryen bastisje e arrestime, një pjesë e transportit publik është pezulluar, ndërsa në shkolla e universitete, sot nuk ka mësim. Forca speciale janë dërguar në qendrën e qytetit dhe në zonat më të prirura për dhunë.

Studentët e Chinese University po përgatiten për përleshje të reja me forcat e rendit; shumë prej tyre kanë marrë me vete shishe me benzinë, por ka raporte se grupe të rinjsh janë armatosur edhe me harqe e shigjeta, të cilat I kanë marrë pasi sulmuan një prej qendrave sportive të kampusit.

Protestuesit kanë bllokuar kryqëzimet kryesore me tulla dhe objekte të tjera. Edhe pse policia arriti ta pastronte një pjesë të barrikadave, ata I kanë zëvendësuar menjëherë sapo efektivët u larguan.

[gallery ids="911879,911877,911878,911880,911881"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore