Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Bota

Me kanotiere dhe një “femër të zhveshur” në dhomë/ Dalin pamjet e rralla të arrestimit të El Chapo-s (FOTO)

Bosi famëkeq i karteleve të drogës, Joaquin El Chapo Guzman është në burg, ku po vuan dënimin për 10 akuza për trafik droge.

Guzman, i cili u ngrit nga varfëria në Meksikën rurale dhe ndërtoi një perandori droge me vlerë miliarda dollarë, sipas gjasave do të kalojë pjesën e mbetur të jetës së tij në burg.

Mediat e huaja kanë publikuar fotot e arrestimit të tij në vitin 2006. Në këto pamje shihet Guzman, i veshur me kanotiere dhe në sfond është fotoja e një femre.

Sipas prokurorëve amerikanë, Guzman ka trafikuar shumë ton kokainë, heroinë, marijuanë dhe metamfetaminë në Shtetet e Bashkuara prej më shumë se dy dekadash duke konsoliduar fuqitë e tij në Meksikë përmes vrasjeve dhe luftrave me kartelet rivale.

[gallery bgs_gallery_type="slider" ids="910608,910607,910609,910611,910610,908528,908529,908530,908531,908532,908533,908534,908535,908536,908537,908538,908539,908540,908541,908542"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore