Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Franca në Shqipëri pa mesfushorin, ja pse trajneri nuk e ka marrë në skuadër Matuidi

[caption id="attachment_911231" align="aligncenter" width="1024"] Blaise Matuidi during the Champions League match between Juventus Turin and Atletico Madrid in Turin on March 12th, 2019.
Photo : Massimo Rana / Ipp / Icon Sport[/caption]

Blez Mautidi nuk do të jetë i disponueshëm për Didie Dëshamp në sfidat që Franca do të luajë ndaj Moldavisë dhe Shqipërisë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Federata Franceze e Futbollit, që ka saktësuar se mesfushori i Juventusit ka dëmtuar brinjët në ndeshjen që kampionët e Italisë fituan kundër Milanit dhe nuk do të mund të vihet në shërbim të përfaqësueses.

Kështu Deshamp pa vendosur që Matuidi të qëndrojë në Torino dhe të vijojë riaftësimin duke thirrur për këto dy sfida Mateo Guenduzin. Lojtari i Arsenalit ka mbërritur në Klerfonten pasditen e sotme dhe është vënë menjëherë nën urdhrat e trajnerit.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore