Transformimi i pabesueshëm/ Të “dënuara” për t’u kalbur, por…


Pastrimi ndonjëherë është kënaqësi. Nuk ka asgjë më të mirë se sa rikthimi i diçkaje që është lënë pas dore në lavdinë e saj; dhe sa më i pisët të ishte, aq më mirë ndihesh.

Dhe çfarë bëhet më e zymtë se sa gjërat që lihen jashtë shtëpisë?! Të gjendur përballë elementeve – shiut, baltës, smokut dhe ndotjes – shumë prej këtyre objekteve dukeshin përtej shpëtimit, të dënuara të kalbeshin.

Më poshtë keni disa transformime që para pastrimit dukeshin të pamundura për t’u rikthye në “jetë”.]

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.