Shfaqet për herë të parë femra e ISIS, ther ushtarët në shenjë hakmarrje për vrasjen e liderit (FOTO)

Luftëtarët e ISIS duket se kanë nisur hakmarrjen për vrasjen e liderit të tyre. Në disa pamje të publikuara shihet një femër e xhihadiste, e cila sulmon ushtarët si shenjë hakmarrje për vdekjen e Abu Bakr al-Baghdadi.

Kjo është gruaja e parë ushtare e ISIS që del në frontin e parë të betejës. Ajo shihet me armë në dorë dhe bën thirrje për sulme.

Së fundmi, militantët e Shtetit Islamik kryen një sulm në Mali, ku vranë 53 ushtarë dhe një civil.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.