Shtëpi, makina, njerëz nën ujë/ Pamje dramatike nga përmbytjet apokaliptike në Angli (FOTO)

Një pjesë e mirë e Britanisë është përfshirë nga përmbytje të mëdha, teksa mijëra shtëpi e makina kanë përfunduar nën ujë ndërsa shumë njerëz janë evakuuar nga banesa.

Ndërkohë, një grua humbi jetën pasi u mor nga vërshimi i ujërave në Rowsley, Derbyshire ku njerëzit  e përshkuan shiun e rënë si biblik.

Pamje nga ajrit tregojnë skenën dramatike në Doncaster ku rezidentët janë evakuuar nga banesat të zhytura plotësisht nën ujë./ Daily Mail

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.