Sa ndryshojnë kohët, 25 foto që tregojnë si jetonin njerëzit dekada më parë

Duke testuar një helmetë, 1912

Sot, ne nuk mund ta imagjinojmë jetën tonë pa internet, celular, facebook apo WhatsApp.  Ata janë bërë një pjesë kaq integrale e jetës sonë, saqë të jetosh pa to ndonjëherë duket e pamundur. Por, të mos harrojmë se kishte një kohë para epokës dixhitale ku njerëzit jetuan jetë krejtësisht të ndryshme.

Gazeta SHQIP ka bërë një përmbledhje fotografish nga e kaluara që tregon se sa shumë ndryshojnë gjërat me kalimin e kohës.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.