30 foto historike që dëshmojnë se bota ‘u çmend’ shumë kohë më parë (FOTO)

E dëgjojmë shpesh frazën se bota po çmendet çka lidhet kryesisht me sjelljen disi të çuditshme të njeriut modern. Por kjo gjë nuk është plotësisht e vërtetë, sepse njerëzimi ka bëra gjëra të çmendura dhe të çuditshme shumë kohë më parë.

Dhe foto të ndryshme historike, disa të papublikuara si ato që tregojnë një biçikletë që tërhiqet nga një hipopotam apo një familje e tërë që udhëton në një biçikletë bashkë me makinën qepëse e vërtetojnë më së miri këtë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.