“10 mijë euro, ose…”/ Ja pse politikania qëlloi hoxhën me armë (Foto)

Modelja që qëlloi me armë pranë shtëpisë së një hoxhe është Suzana Tahri. Sipas mediave të ndryshme kosovare, ajo është një 28-vjeçare që ka qenë pjesë e programit televiziv “Shpia e Kosovës”.

Tahiri është angazhuar dhe në politikë. Ajo ka qenë femra më e votuar e PDK-së në Vushtri dhe madje ka drejtuar degën e PDK në fshatin Pantinë, po sipas mediave të ndryshme në Kosovë.

Ajo dyshohet se ka kërcënuar shtetasin Sead Bejta, i cili është hoxhë në Mitrovicë, dhe madje se ka qëlluar me armë pranë tij. Përplasja mendohet se ka ndodhur për shkak të një lidhjeje romantike mes të dyve.

Në kërkesën e prokurorisë për masën e paraburgimit thuhet se: “E pandehura Suzana Tahiri ka pasur probleme shëndetësore, dhe ka shkuar te hoxha Sead Bejta per ta ndihmuar ne problemet qe kishte. Më pas kanë hyrë në lidhje dashurie. Sead Bejta, hoxha ka dashur të ndërprese lidhjen me të, mirëpo e pandehura e ka kanosur përmes mesazheve në telefon, duke i thënë se nuk do ta lëre të qetë atë dhe familjen e tij, nëse ai nuk i jep 10 mijë euro asaj”.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.