Ndodh edhe kështu! Arrestohet shqiptari për 400 gramë duhan në Greqi, policia ia sekuestron në doganë


Një shqiptar 47-vjeçar u arrestua mbrëmë në Volos nga oficerët e policisë për shkelje të Kodit Doganor dhe kontrabandë të duhanit, raporton gazeta lokale “magnesianews.gr”

Në posedim të të arrestuarit, u gjetën dhe u sekuestruan tre pako me 157 gr duhan, si dhe tre pako të tjera me 246 gr.

Sasia e duhanit u sekuestrua dhe do të dërgohet në Zyrën Doganore të Volos për llogaritjen e detyrave të shmangura, ndërsa shqiptari do të dërgohet në Prokurori.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.