Jo vetëm në Shqipëri, përmbytje të frikshme edhe në Angli (FOTO)


Durrësi dhe jo vetëm këtë të enjte u zgjua i përmbytur nga shirat e dendur që ranë gjatë natës.

Por shirat e dendur nuk janë një problem vetëm për Shqipërinë, edhe në Angli janë raportuar disa rrugë të përmbytura, duke evakuuar edhe banorët e 35 banesave.

Ndërkohë mijëra të tjerëu detyruan të veshin cizmet dhe kominoshet kundër ujit për të lëvizur brenda qytetit.

Ndërsa policia i ka vlerësuar disa segmente rrugore si të pakalueshme duku u bërë apel drejtuesve që të devijojnë kalimin e tyre në rrugë më të sigurta.

This evening, cops announced the area was completely gridlocked and began to turn trapped motorists back into the centre’s massive car parks.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.