Dalin fotot/ Si u kapen mat shqiptarët në magazinën e kanabisit në Spanjë

Policia spanjolle ka arrestuar gjashtë shqiptarë nga mosha 25-45-vjeç dhe një spanjoll për kultivim kanabisi në zonën industriale të qytetit portual të Alikantes.

Dhomat e magazinës prej 3 mijë metra katrorë ishin të pajisura me aparaturat e duhura elektrike dhe ajruese për kultivim të brendshëm të kanabisit, ndërsa ruhej me turne në masa të rrepta nga trafikantët.

Sipas policisë spanjolle nga operacioni u sekuestruan 74 kg kanabis, boçe kanabisi, 1,300 euro, por edhe baza materiale.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.