Leverkusen fiton ndaj Atleticos dhe hyjnë në garë për kualifikim


Do të duhej ndeshja e katërt në Champions League që gjermanët e Bayer Leverkusen të merrnin pikët e para për këtë sezon.

Fitorja ndaj Atletico Madrid, vlen dyfish pasi i futi gjermanët në garë për kualifikim.

Me Juven tashmë të kualifikuar matematikisht, shpresat e Leverkusen për një vend në fazën tjetër të Champions League do të varen edhe nga djemtë e Simeones.

Por fitorja e sotme është një sinjal zgjimi për gjermanët, të cilët e shohin veten të barabartë me rusët e Lokomotivës së Moskës në garë për vendin e tretë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.