Koreja e Veriut bëhet gati për festë, habit diktatori me vendimin e tij (Fotot)

Diktatori Kim Jong un ka ftuar perëndimorët të festojnë Ditën e Shën Patrikut në Korenë e Veriut.

Kim Jong-un do t’i lejojë njerëzit të bashkohen me vendasit në kryeqytetin e Koresë së Veriut, në një festë ku do ketë shumë alkool, si kurrë më parë. Mësohet se një kompani turistike me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, Smiling Grape Adventure Tours, ka marrë leje nga shteti diktarial..

Turneu do të mbahet me 20 mars, dhe qytetarët nga vendet perendimore do të shijojnë disa gota verë dhe birrë në baret e shtetit diktatorial.

 

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.