Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

I njohur si prokurori i dosjes 'Babale'/ Shkarkohet prokurori i Krimeve të Rënda (Emri)

Është shkarkuar nga detyra Përparim Kulluri, prokuror i Krimeve të Rënda. Vendimi është marrë sot në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga Lulzim Hamitaj, Olsi Komici dhe Brunilda Bekteshi.

Kulluri kishte së fundmi në dorë dosjen “Babale”, ku janë të përfshirë personazhe të njohura të politikës, por edhe të medias.

Sa i përket procesit të rivlerësimit në KPK, Përparim Kulluri rezultoi se kishte kontakte me një person me rekorde kriminale, por kjo u mohua nga prokurori. Në kolonën e pasurisë, për prokurorin nuk rezultuan probleme.

Top Channel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore