Interi “harron” të hyjë në fushë, gjermanët u tregojnë si luhet futboll


Interi e mbylli pjesën e parë në avantazh të dyfishtë, ndërsa Dortmundi i nisi me një marsh më shumë 45 minutat e dyta.

Ndërkohë që zikaltërit, të bindur se e kanë fituar ndeshjen, janë kthyer në fushë vetëm fizikisht dhe Dortmund i ka shokuar me atë çfarë ka dhënë në 45 minutat e dyta.

Me dy golat e Hakim dhe një të Julian Brandt, gjermanët u treguan miqve italianë se futbolli luhet 90 minuta dhe nuk mjafton të fitosh vetëm një pjesë për ta lëshuar ndeshjen.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.