Çmenduri në “Stamford Bridge”, kartonë të kuq dhe 8 gola të shënuar


Ajax po fitonte bindshëm 1-4 përballë Chelsea, por në pak minuta, gjithçka është barazuar.

Azpilicueta në minutën e 63-të çoi shifrat në 2-4, duke i dhënë shpresë Chelseat për t’u rikthyer në këtë sfidë.

Më pas, Bilnd dhe Veltman ndëshkohen me kartonë të kuq, brenda një minute.

Jorginho nga pika e bardhë e penalltisë çon shifrat në 3-4 në minutën e 71-të, ndërsa tre minuta më vonë, talenti Reece James do të barazonte gjithçka.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.