18 foto që dëshmojnë se Natyra është forca më e madhe në botë (FOTO)

E keni pyetur ndonjëherë veten pse njerëzit janë kaq të bindur se mund të fitojnë përballë nënës  Natyrë?

Ndoshta mamuthët dhe dinozaurët e ndjenin këtë gjë teksa hanin gjethe nga majat e pemëve. Dhe e dini si përfunduan apo jo? Natyra shpesh përpiqte të na tërheqë vëmendjen.

Numri i stuhive, përmbytjeve dhe thatësirës kanë ardhur duke u rritur që nga 1970. Kështu që nëna Natyrë e ka marrë me kohë kurorën e mbretërimit. Këto foto e vërtetojnë më së miri.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.