Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Teatri “Migjeni” vlerësohet me titullin “Nderi i Kombit”, ikin dritat gjatë ceremonisë

Teatri “Migjeni” në Shkodër u vlerësua sot me  titullin “Nderi i Kombit” nga Presidenti, Ilir Meta, në 70-vjetorin e themelimit të tij si teatër profesionist.

Gjatë dhënies edhe disa titujve të tjerë “Kalores i Urdhrit të Flamurit” dhe “Mjeshtër i Madh” për disa emra të shquar të skenës shkodrane dhe shqiptare ne teatrin “Migjeni” ndodhi një incident, duke u ndërprerë  të paktën për 7 apo 8 minuta energjia elektrike.

Nga skena drejtorja e teatrit Migjeni, Rita Gjeka tha se e ka dërguar shkresën tek OSHEE, por nga një komunikim me drejtues të OSHEE, ata shprehen se nuk ka patur asnjë njoftim nga Teatri dhe asnjë shkresë për të marrë masa apo për te dërguar punonjësit ne dispozicion.

[gallery ids="901465,901466,901468,901469,901470,901471,901472,901473"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore