Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Darka e fundit, Meta shfaqet herë si Juda dhe herë si Jezusi! (FOTO)

Një mënyrë tepër ndryshe nga herët e tjera është zgjedhur nga artistët për të protestuar mbrëmjen e sotme kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.

Piktori i njohur Avni Delvina ka vendosur të mbajë ekspozitën e tij dedikuar pikërisht mbrojtjes së teatrit. Ekspozita e titulluar “Notre Dramë de Tirana”, e cila ka në thelb qëndresën e artisëve ka ngjallur kërshërinë jo vetëm të publikut të thjeshtë dhe artistëve, por edhe disa figurave politike.

Veprat e ekspozitës përmbledhin 18 muaj qendresë të artistëve dhe qytetarëve në mbrojtje të godinës së Teatrit Kombëtar.

Të pranishëm në ekspozitë janë edhe ish-kryeministri Sali Berisha dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, si dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha.

[gallery ids="900370,900371,900372,900373,900374,900375,900376,900377,900378,900379,900380,900381,900382,900383,900384"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore