U prit nga Rama e Kurti/ Aktori i njohur francez, film për Millosheviçin (FOTO)

Vendimi që mori aktori i njohur francez Zherar Depardje, që të jetë pjesë e filmit ku do prezantoj dritën e errtë të Serbisë dhe Millosheviçin, vendin për të cilin ka thënë se është i impresionuar me njerëzit ka ndikuar në kritika të medieve dhe njerëzve të artit, shkruan “Novosti”, përcjell “Bota Sot”.

Sipas gazetës, shqiptarët po xhirojnë film për ish-presidentin e Serbisë, Sllobodan Millosheviç, ndërsa në film luan edhe aktori Zherar Depardje, ndërsa pasi ai gjendet në Shqipëri me te janë takuar edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i ardhshëm i Kosovës, Albin Kurti.

Me këtë rast publikohet foto, por edhe citohet Rama që ka deklaruar se takuam së bashku me Kurtin aktorin francez Zherar Depardje, që ndodhet në Shqipëri në xhirimin e filmit “Milosheviç dhe unë”.

Filmi i regjisorit prishtinas Arben Kastrati “Milosheviç dhe unë”, është produksion i Kosovës dhe Francës. Filmi bën fjalë për ngjarjet e vitit 2003 që përputhet me periudhën e pasluftës në Kosovë, por nuk janë dhënë detaje tjera.

Vendimi i Depardjes që të pranoj të luaj në këtë film që do paraqes anën e errtë të shtetit për të cilin ka fol se është i impresionua ka habitur shumë njerëz në Serbi shkruan gazeta.

Të përkujtojmë se Depardje herën e fundit ishte në Serbi në shtator 2014, ku ka njohur presidentin Vuçiq dhe ka vizituar shumë ente e institucione kulturore në Beograd.

Në kinotekën jugosllave atij i është ndarë çmimi “Vula”.

Ndërkohë që përkujtohet se në vitin 2013 ka kërkuar nga Putin nënshtetësi ruse dhe pas pak kohe edhe e ka marrë.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.