Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Olsi Jazexhi: Ana e panjohur e terroristëve që kërkonin të sulmonin Shqipërinë

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu në një konferencë për mediat bëri të ditur se është goditur një celulë terroriste që drejtohej nga një rezident në Iran, për të kryer sulme në Shqipëri kundër komunitetit muxhahedin të strehuar në vendin tonë, MEK, opozitë në mërgim kundër regjimit iranian.

Por për historianin Olsi Jazenxhi, kemi të bëjmë me një "Fake News" të prodhuar nga selia e muxhahedinëve në Tiranë, pre e së cilës ka rënë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, Policia e Shtetit dhe Njësia anti-terror.

Sipas tij, policia thjesht ka lexuar letrën e servirur nga muxhahedinët, teksa shton se një prej të akuzuarve si terroristë Erwin Aram, shtetas austriak, ka ardhur në Tiranë për të tërhequr nga kampi i tyre nënën e tij, por nuk ia ka dalë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore