Vëllai i madh i shpëtoi policisë dhe liroi të voglin/Zbulohet skenari i masakrës që përgjaku Meksikën (FOTO)

Djali i madh i El Chapo i erdhi në ndihmë vëllait më të vogël duke orkestruar masakrën më viktima dhe automjete të djegura për ta liruar atë nga burgu.

Ivan Archivaldo Guzman, 39 vjeç dhe u vëllai Ovidio Guzman Lopez, 28 vjeç, u arrestuan të enjten në Sinaloa. Meksika kërkonte të arrestonte Ovidion pas një kërkese ekstradimi të vitit 2018 nga SHBA.

Burimet thanë për “New York Times” se pasi u arrestua edhe Ivani gjatë operacionit, vartësit e tij arritën ta lironin atë shumë shpejt. Më pas, Ivani organizoi një luftë të vërtetë në Sinaloa për të liruar edhe vëllain e vogël.

Ai mbajti peng disa ushtarë dhe gjithashtu rrëmbeu familjarët e këtyre ushtarëve. Në këtë mënyrë, autoritetet u detyruan që të lironin Ovidion pasi e panë veten ngushtë dhe pa armatime pas 8 orëve luftime me Kartelin e Sinaloas. 8 vetë u vranë dhe 20 u plagosën nga luftimet e përgjakshme./Daily Mail

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.