Këta janë “piratët” e Shqipërisë, Portokalli tallet keq me politikanët tanë (Fotolajm)

Trupa e Portokallisë përmes një parodie ka vënë në lojë elitën politike shqiptare pas dështimit të çeljes së negociatave, duke bërë fajtor të majtë e të djathtë në qeveri dhe në opozitë.

Ata ishin veshur si piratë, duke nënkuptuar se këta politikanë, pra, Edi Rama, Lulzim Basha, Monika Kryemadhi, Ilir Meta dhe Sali Berisha, kanë plaçkitur sa të munden nga Shqipëria.

Nëpërmjet një parodie, Portokalli preku çështjen e pronave në vendin tomë, dhe aty e kupton se çfarë dëmi i kanë bërë Shqipërisë këta politikanë.

Portokalli vijoj të jetë spektakli më i madh në Shqipëri, që prodhon humor për të tallur jo pak herë politikanë tanë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.