Heroinë për mëngjes dhe avionë si taksi, pamje të papublikuara më parë të “Rolling Stones” (FOTO)


“The Rolling Stones”, një grup anglez i rrymës rok, i formuar në Londër në vitin 1962, pati një famë që pak kush mund ta arrinte në atë kohë.

E bashkë me famën për ta erdhën edhe paratë lumë, që sollën për ta edhe shthurjen.

Në librin e saj me kujtime, ish-bashkëshortja e Ronnie Wood, Jo, ka nxjerr në pah foto të papublikuara kurrë më parë të “The Rolling Stones”.

Ajo tregon se si fama dhe paratë u garantonin një luks që pak kush mund ta arrinte, nga avionët si taksi, e heroinën në vend të çajit në mëngjes.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.