22 foto të rralla që tregojnë anën tjetër të historisë (FOTO)

Historia mban me vete shumë sekrete që mbeten të pazgjidhura. Por shpikja e fotografisë e bën më të lehtë ruajtjen e kujtimeve të së shkuarës.

Fotografia e parë u realizua në vitin 1826 nga shkencëtari francez Joseph Nicephore Niepse. Që nga ajo kohë shumë gjëra kanë ndryshuar. Ja disa foto që tregojnë historinë nga një kënd tjetër./Bright Side

 

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.