Nga Skënderbeu te Joker-i/ Shqiptarët befasojnë me tatuazhet e tyre (Fotot)

Të bësh një tatuazh për pjesën më të madhe të njerëzve duhet që ai të ketë kuptim,e e për këtë arsye shpesh adhuruesit pikturojnë potrete të personazheve ikonikë në trupat e tyre, duke u dhënë edhe kuptime të ndryshme.

Por çfarë portretesh zgjedhin shqiptarët për t’i realizuar si tatuazhe në trupat e tyre, padyshim që Skënderbeu mbizotëron, Naim Frashëri është befasi, por të shohësh Mbretëreshën e Anglisë të maskuar, apo Joker-in është diçka tjetër.

Më poshtë keni disa prej tatuazheve të realizuar nga shqiptarë, do të befasoheni nga portretet që kanë zgjedhur.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.