Mbretërit mblidhen në Paris, martohet stërnipi i Napoleon Bonapartit (Foto)

Stër-stër-stër-nipi i perandorit francez, Napoleon Bonapartit i ka dhënë fund beqarisë.

33-vjeçari Zhan Kristof Bonapart është martuar me konteshën Olimpia von und zu Arco-Zinnerberg, e cila është stër-stër-stër-mbesa e gruas së Napoleon Bonapartit, arqidukesha Mari-Luizë e Austrisë.

Ata thonë se lidhja e tyre është thjesht fryt i dashurisë dhe dasmën e organizuan në Paris, ku të ftuar ishin shumë trashëgimtarë të tjerë të familjeve mbretërore të Europës.

©Copyright Gazeta SHQIP


Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.