Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Xhup sportiv, xhinse, kollare; Naltmadhnia si 'gangster' në parlament, kërcënon Ruçin (Fotot)

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi edhe këtë seancë plenare ka vijuar përplasjet me kryeparlamentarin, Gramoz Ruçi.

Kujtim Gjuzi ka kërkuar që Ruçi t?i japë të drejtën e replikës deputetëve të opozitës së re, ndërkohë që i ka kujtuar se votat e tyre po e mbajnë parlamentin në ?këmbë".

Madje Gjuzi ka shkuar më tej duke kërcënuar Ruçin me mocion shkarkimi.

"Duhet te na japësh mundësi për replikë se unë të bëj mocion për shkarkim. Kujdes zoti kryetar", iu drejtua Gjuzi, kreut të Kuvendit. "Ke 28 mandate këtu dhe e mban vendin aty, prandaj here tjetër kushdo qe te jete nese kemi një replike duhet te na lejosh", u shpreh kreu i Partisë Konservatore.

Por kërcënimit, Ruçi i është përgjigjur me të njëjtën monedhë. Kryeparlamentari i ka tërhequr vëmendjen Gjuzit që të ketë kujdes dhe të flasë me etikë në Parlament, madje i ka kërkuar dhe që të vishet mirë herës tjetër.

"Kujdes zoti Gjuzi dhe here tjetër kur te flasësh respekto rregulloren dhe te flasësh me etike dhe e treta here tjetër ne Parlament te jesh i veshur sipas Rregullores", tha kryeparlamentari.

Kreu i Partisë Konservatore është paraqitur në seancën e sotme plenare me xhinse, këpucë me majë dhe me një xhup sportiv, dhe kjo veshje duket se nuk i ka pëlqyer Gramoz Ruçit.

[gallery ids="881445,881437,881446,881438,881441,881447,881440,881439,881442,881443,881444,881448,881449"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore