Orë vendimtare për Shqipërinë, Rama në Bruksel


Kur na ndajnë vetëm dy ditë nga vendimi që pritet të japë Këshilli Europian për t’i hapur apo jo dritë jeshile çeljes së negociatave me BE, kryeministri Edi Rama udhëton sot drejt Brukselit.

Bëhet e ditur se Rama do të udhëtojë drejt Brukselit një ditë para mbledhjes që do të mbajë Këshilli Europian, ndërkohë që vendimi do të jepet të premten.

Po ashtu mësohet se rreth orës 10:00 kryeministri Rama është takuar në zyrën e tij me ambasadorin gjerman Peter Zingraf.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.