Ferri në Siri/ Kurdë të ekzekutuar dhe fëmijë në rrugë, Turqia rrezikon të…(Foto)

Turqia mund të shpallet fajtore për krime lufte, pas sulmit të ndërmarrë ndaj kurdëve në Siri.

Luftëtarët kurdë janë ekzekutuar dhe bombarduar nga forcat turke, duke shkaktuar një masakër të vërtetë.

Kombet e Bashkuara kanë ngritur shqetësimin për tmerrin që sipas tyre po përjetojnë kurdët e Sirisë.

Organizata ka deklaruar se 275 mijë persona përfshirë 70 mijë fëmijë kanë mbetur të pastrehë.

Në pamjet e publikuara nga organizata duken pamjet e dhunës, ekzekutimet dhe vuajtjet e fëmijëve të mbetur në mes të katër rrugëve.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.