Të vetmuar dhe harruar/ Pamjet e rralla të banorëve që nuk e braktisin Çernobilin

Këta banorë kanë dalë kundër qeverisë dhe forcave të sigurisë, duke mos pranuar të lëvizin nga shtëpitë e tyre, pavarësisht shkatërrimit që ka lënë pas katastrofa më e madhe bërthamore.

Sapo përmendet “Chernobyl” të vijnë para syve imazhe të shkatërrimeve, turma njerëzish që vrapojnë dhe zjarre radioaktive vdekjeprurëse.

Imazhet e mëposhtme tregojnë shpirtrat e guximshëm të atyre që nuk pranuan të linin pronat dhe shtëpitë ku familjet kanë banuar për breza të tërë.

Të moshuar dhe të vuajtur nga jeta, por qëndrojnë stoikë në pronat e të parëve të tyre.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.