Lobimi rus, zgjaten hetimet për Bashën


Prokuroria ka zgjatur me tre muaj hetimet për kreun e PD Lulzim Basha, Arben Ristanin dhe Ilir Dervishin.

Tre zyrtaret e PD janë në hetim si persona të dyshuar për pastrim parash e falsifikim formularësh në lidhje me financimet e lobimit rus në USA për zgjedhjet e 2017.

Pak javë me parë Basha, Dervishi dhe Ristani u morën të pandehur, ndërsa dosja ende s’ka shkuar në Gjykatë, por Prokuroria ka vendosur te zgjas afatet hetimore./ORA

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.