Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Aksion blic në portin e Durrësit/Kontroll kontenierëve me banane nga Ekuadori, dyshohet se...

Përfaqësues të Krimeve të rënda, agjentë doganorë dhe efektivë të Policisë së Shteti po kryejnë një aksion në portin e Durrësit. Kontrolle janë ushtruar në një kontenier me banane të mbërritur nga Ekuadori.

Burimet thonë se problemet paketimin kanë ngritur në dyshime se kontenieri me banane është prekur pas ngarkimit, çka ka detyruar autoritetet të urdhërojnë kontrollin e plotë të ngarkesës.

Nga autoritetet e Portit të Durrësit nuk ka ende asnjë informacion në lidhje me këtë aksion.

Ky port është shndërruar në një nga më problematikët në rajon, pasi jo në pak raste ka qenë ‘urë lidhëse’ e transportit të drogave të forta nga Amerika Latine drejt Evropës.

 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore