Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Nga inati/Sherri mes vëllezërve krijoi shtëpinë më të hollë në botë (FOTO)

Rritja e popullsisë bën që shumë rajone të mbipopullohen me ndërtesa që priren të shtrihen gjithandej.

Por si kjo ndërtesë në Liban nuk besoj të keni parë. Shtëpia katër metra te pika më e gjerë dhe më pak se një metër te pika më e ngushtë e saj është ndoshta shtëpia më e hollë në botë dhe ka lindur pas sherrit mes dy vëllezërve.

Gjithçka nisi në vitet 1950, ku dy vëllezër u konfliktuan me njëri-tjetrin për tokën e trashëguar. Konflikti degradoi disa herë në sherr mes tyre dhe zgjidhja që gjeti njëri prej vëllezërve, nga inati, ishte të ndërtonte shtëpinë në këtë formë, vetëm për t’i bllokuar vëllait tjetër pamjen fantastike nga deti.

[gallery ids="877487,877488,877489,877490,877491,877492,877493,877494"]

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore