“Shkofshi në ferr, aty ku jeni tashmë”/Ja si iu drejtohet të mbijetuarve kosovarë dhe boshnjakë fituesi i ‘Nobelit’ në Letërsi (VIDEO)

Fituesi i Nobelit të sivjetshëm në Letërsi, Peter Handke ka qenë një figurë shumë e polemizuar për mbështetjen që i dha serbëve gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, në vitet ’90 dhe se foli në funeralin e ish-liderit serb Slobodan Millosheviç, i cili ishte akuzuar dhe dënuar për gjenocid dhe krime të tjera lufte.

Profesori norvegjez Kenneth Andresen ka shpërndarë një video në rrjetin social Twitter ku shihet fituesi i çmimit “Nobel” për letërsi Peter Handke, teksa ju drejtohet të mbijetuarve kosovarë dhe boshnjakë me fjalët: “Shkofshi në ferr, atje ku jeni tashmë!”



Peter

Profesori norvegjez Kenneth Andresen ka shpërndarë një video në rrjetin social Twitter ku shihet fituesi i cmimit "Nobel" për letërsi Peter Handke, teksa ju drejtohet të mbijetuarve kosovarë dhe boshnjakë me fjalët: "Shkofshi në ferr, atje ku jeni tashmë!" / KultPlus.com

Publiée par KultPlus.com sur Jeudi 10 octobre 2019

 

©Copyright Gazeta SHQIP




LEXO MË TEJ:

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.