Kujdes! Si po vrasim qindra gjallesa me një gjest! (FOTO)

Plastika, por edhe mbetje të tjera të hedhura pa kujdes, edhe pse të padukshme për syrin tonë, sjellin pasoja katastrofike.

Këto mbeturina shumica e të cilave përfundon në det rrezikojnë jetën e gjallesave që biejnë në kontakt me to.

Më poshtë keni disa foto që tregojnë se sa ndikim ka një kanaçe Coca Cola e hedhur në ujë, apo edhe thjesht një qese të hedhur në rrugë.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.