Të notosh me peshkaqenin për të treguar se me ta “bashkëjetohet” (FOTO)


Një ekspert i peshkaqenëve ka zbuluar imazhe mahnitëse të tij duke notuar me një nga grabitqarët më të egër në Zelandën e Re.

Megjithëse një peshkaqen ka sulmuar varkën e tij gjatë realizimit të setit fotografik, Riley Elliott është i vendosur të sfidojë pikëpamjen negative të shoqërisë për “bishën” me dhëmbë të mprehtë, duke shpjeguar sesi është e mundur të notosh së bashku me grabitqarët duke dhënë besim dhe respekt.

Imazhet spektakolare tregojnë 33-vjeçarin Elliott duke bashkëvepruar me bishën nënujore.

I lindur në Kanada, por i rritur në Zelandën e Re, Elliott ka udhëtuar në mbi 60 vende, duke studiuar dhe diskutuar mbi jetën e egër detare, e duke sjellë foto të pabesueshme.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.