Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Kryesoret

Sëmuret komandoja grek që vrau Devi Kasmin

Efthymiou Efthymious 41 vjeç, greku i dyshuar për vrasjen e Devi Kasimit u transportua me urgjencë nga paraburgimi i Elbasanit në qendrën spitalore 'Xhaferr Kongoli'.

Gazetari i Report Tv Aldo Kozarja raporton se greku që mohon se ka kryer vrasjen ka pasur probleme me shtyllën kurrizore, pasi disa vite më parë ka vendosur një protezë. Pas skanerit dhe kontrollit ai është dërguar sërish në paraburgim.

Devi Kasmi u vra më 29 Janar pranë banesës së tij në rrugën "Kongresi i Manastirit" në kryeqytet, ndërsa për këtë krim pak ditë më pas u prangosën 5 persona dhe një u shpall në kërkim.

Identifikimi i autorit të vrasjes, që sipas prokurorisë është Efthymiu dhe pjesëtarëve të tjerë u bë nga kamerat e sigurisë. Motivi i këtij krimi mbetet ende i pazbardhur nga policia ndërsa dyshohet se pas përplasjeve mes grupeve kriminale persona ende të paidentifikuar paguan për ekzekutimin e Kasmit duke kontaktuar ish-komandon grek.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore