Përqafime dhe të qeshura / Si u prit Erdogan dhe bashkëshortja e tij në Serbi (Foto)

 

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan zhvilloi një vizitë zyrtare në Serbi, ku u prit nga homologu serb, Aleksandër Vuçiç dhe zyrtarë të tjerë të lartë.

Qëllimi kryesor i vizitës së presidentit turk në Serbi lidhej me nisjen e punimeve për ndërtimin e autostradës Beograd-Sarajevë.

Pjesë e projektit që kap shifrën e 3 miliardë eurove është edhe kompania turke, ‘Tasyapi’. Vetë Turqia financon një pjesë të konsiderueshme të autostradës.

Lideri turk u prit ngrohtë nga serbët, dhe nga fotot e publikuara nga Erdogan në rrjetet sociale shihet qartë harmonia mes tyre.

©Copyright Gazeta SHQIP

Për t'u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t'ju aprovohet.
Komuniteti Gazeta Shqip: https://www.facebook.com/groups/gazetashqip/

LEXO MË TEJ:


Më të lexuarat

Comments are closed.